X
تبلیغات
رایتل
 یک صیاد متخلف که با استفاده از جریان الکتریسیته اقدام به صید ماهی می کرد در دزفول به 30 ضربه شلاق محکوم شد. 
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این صیاد متخلف به وسیله جریان الکتریسیته 300 قطعه ماهی رودخانه ای صید کرده بود. 
ˈفرهاد قلی نژادˈ افزود: این صیاد که از وی یکدستگاه الکتروشوک کشف شد به سه میلیون ریال جریمه نقدی نیز محکوم شد. 
 وی با بیان اینکه به دنبال بروز این تخلف شکوائیه ای از سوی اداره حفاظت محیط زیست دزفول به دستگاه قضایی ارائه شد، افزود: این صیاد که از متخلفین با سابقه صید غیر مجاز ماهیان رودخانه دز است از سوی دادگاه جزایی دزفول به تحمل 30 ضربه شلاق محکوم شد. 
 
قلی نژاد اظهار داشت: صید ماهی بوسیله جریان الکتریسیته با استفاده از الکترو شوک از روش های صید غیر مجاز است که موجب مرگ آبزیان در اکوسیستم آبی می شود و به همین دلیل با متخلفین استفاده از این روش غیر مجاز برخورد جدی بعمل می آید. 
 دز سومین رودخانه پر آب کشور و زیستگاه انواع آبزیان و پرندگان و پستانداران وحشی است و نقش اساسی در شکل گیری اکوسیستم های مهمی همچون پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز دارد
منبع عصر ایران
مدیر وبلاگ:منابع طبیعی وابزیان متعلق به همه ماست وباید از ان حفاظت کنیم و ماهیگیری با قلاب و یا تور با حفظ مقررات زیست محیطی برای روح و جسم انسان مفید است و یک ورزش اخلاقی وارزشمند و لذتبخش است امیدواریم هرگز شاهد شکار ماهی با رفتار فوق توسط هیچ کسی نباشیم و قطعا چنین ماهیگیری که ماهیان ریز را هم از بین می برد با رفتار و منش ماهیگران ورزشی تضاد دارد


تاریخ : دوشنبه 18 آذر‌ماه سال 1392 | 11:12 ق.ظ | نویسنده : صادق | نظرات (0)