" /> " />
X
تبلیغات
رایتل

اموزش ماهیگیری با قلاب ,دانلود رایگان فیلم ها و تصاویر ماهیگیری

ماهیگیری اموزشی و,دانلود فیلمها و تصاویر اموزشی ماهیگیری با قلاب رایگان

لاهیجان جلوه ای شگفت انگیز از طبیعت و زیبایی/ عروس شهرهای گیلان گردشگران را بسوی خود فرامی خواند


لاهیجان جلوه‌ای شگفت‌انگیز از طبیعت و زیبایی/عروس شهرهای گیلان گردشگران را بسوی خود فرا می‌خواند
لاهیجان – خبرگزاری مهر: لاهیجان سرزمین زیباترین چشم اندازهای بدیع گردشگری است که همه ساله پذیرایی خیل زیادی از مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور و حتی جهان است.به گزارش خبرنگار مهر، این شهرستان از شمال به دریای خزر، از شرق به لنگرود، از جنوب به دیلمان، از جنوب غربی به سیاهکل و از غرب به آستانه اشرفیه محدود می ‌شودلاهیجان


 موقعیت جغرافیایی شهر لاهیجان در ناحیه کوهپایه‌ ای قرار دارد و تپه‌ ماهوره ای آن را بوته‌های چای پوشانده‌ است.

رئیس شورای شهر لاهیجان در این باره می گوید: لاهیجان یکی از شهرهای دیدنی و با جاذبه‌ های فراوان گردشگری استان گیلان و کشوراست.

جواد نجار تمیز کار افزود: لاهیجان معروف به عروس شهرهای گیلان دارای چشم اندازها و جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا است که همجواری شهر با یکی از زیباترین کوه‌ های منطقه و دسترسی آسان با چشم اندازهای کوهپایه‌ ای شامل باغ‌ های سرسبز چای و مزارع برنج و چشمه‌ های متعدد  در سطح ملی و حتی فراملی در بخش گردشگری سرآمد است.

وی اظهار داشت: آب و هوای لاهیجان در بخش جلگه‌ ای معتدل و مرطوب و در قسمت کوهستانی سردسیر و خوش آب و هوا است

لاهیجان 2


لاهیجان سرزمین شگفت انگیز  جلوه های طبیعی و خاطره ماندگار گردشگران

رئیس شورای شهر لاهیجان گفت: این شهر دارای چشم اندازها، مناظر دیدنی و تفریحی بسیاری است که از جمله می ‌توان به جاذبه‌ هایی همچون استخر، شیطان کوه، بام سبز، آبشار، باغ ملی، تالاب بین المللی امیر کلایه، باغات سرسبزچای، موزه تاریخ چای، حمام گلشن و غیره اشاره کرد.

وی ادامه داد: لاهیجان شهر سرسبز و با صفایی در شمال ایران است و جاذبه های پرشمار طبیعی، تاریخی، فرهنگی و اجتماعی را در خود جای داده است.

نجار تمیز کار یادآورشد: تله کابین به طول یک هزار و 550 متر با جذب گردشگران داخلی و خارجی لاهیجان را به عنوان یکی از شهرهای زیبا در تمام دنیا مطرح کرده است.

لاهیجان با داشتن طبیعت سرسبز، زیبا و چشم اندازهای بکر دیار آثار تاریخی و طبیعی و سرزمین جاذبه های متنوع گردشگری است.

"بقعه شیخ زاهد گیلانی" با تمام زیبایی معماری و مسیری پر از جاذبه طبیعت گردی یکی از جاذبه های تاریخی این خطه است که هرساله میزبان گردشگران است. این بنای تاریخی در بیرون شهر لاهیجان و در روستای شیخانه ور، بر سر راه لاهیجان به لنگرود و بر دامنه کوه واقع شده است.

"شیطان کوه" از دیگر جاذبه های بی نظیر لاهیجان است که چشم هر بیننده ای را خیره می کند، این کوه سر سبز در امتداد سلسله جبال البرز واقع و با ارتفاع 60 متر از درختان و شمشادهای کوتاه و سبز پوشیده شده است.

 این کوه به دلیل واقع شدن در داخل مجموعه شهری باعث به وجود آمدن چشم اندازهای زیبایی شده و گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می کند.

"آبشار شیطان کوه" نیز جلوه خاصی به عروس شهرهای گیلان  بخشیده است، این آبشار زیبا از بدنه شیطان کوه به پای کوه سرازیر می شود.

در جوار این آبشار یک راه پلکانی تا قله کوه وجود دارد که گردشگران با پشت سر گذاشتن بیش از 750 پله که از کنار آبشار و پای کوه آغاز شده و از داخل درختان سر سبز می گذرد به قله کوه و بام سبز می رسند.

لاهیجان 3


جزیره ای زیبایی لاهیجان از مراکز دیدنی و مهم گیلان است

در پای شیطان کوه استخری بزرگ به وسعت 17 هکتار قرار دارد که گفته می ‌شود به دستور شاه عباس احداث شده است.

استخر دارای جزیره ای زیبا است که توسط یک پل به حاشیه جنوبی آن متصل شده است طول حاشیه این استخر نزدیک به دو کیلومتر بوده که در کنار بلواری زیبا قرار دارد که دور تا دور استخر را احاطه کرده و از مراکز دیدنی و تفریحی مهم لاهیجان است.

 با این توصیف در سال‌ های اخیر با طراحی شهرداری لاهیجان فضایی در بالای شیطان کوه ایجاد شده که به دلیل مشرف بودن به شهر بنام بام سبز شناخته و این محوطه سبز و زیبا به وسیله گذرگاهی از ورودی کوه و میان درختان به آبشار شیطان کوه متصل می ‌شود.

مجموعه بام سبز به دلیل جذابیت و منتهی شدن به مجموعه ارتفاعات مشرف به شهر و باغات چای، تعداد زیادی از دوستداران طبیعت را به خود جذب کرده است. تماشای روزها و شب ‌های لاهیجان از فراز بام سبز از دیگر جاذبه‌های این مجموعه تفریحی است.

تله کابین لاهیجان از جاذبه های مهم تفریحی است که با کوشش شورای اسلامی شهر و شهرداری در سال 1384 ساخته شده است.  طول این تله کابین یک هزار و 550 متر است که از بام سبز به قله تاج خروس کشیده شده و در هر ساعت یک هزار نفر را جا به جا می کند.

 این تله کابین دارای دو ایستگاه و پنج دکل بوده و 350 متر در مرتفع ترین نقطه از سطح دریا ارتفاع دارد. ساخت پارک مجهز به رستوران، کافی شاپ و انواع غرفه های آلاچیق و ایجاد فضای مناسب برای گردشگران از دیگر برنامه هایست که برای احداث در ایستگاه‌ های تله کابین در نظر گرفته شده است.

پارک بعثت (باغ ملی) با وسعتی بیش از یک هزار و 200 متر مربع در مرکز شهر لاهیجان قرار دارد و زیبایی ویژه ای به شهر بخشیده است. پارک جنگلی میر صفا از دیگر جلوه های طبیعی این شهر است که در خیابان شقایق قرار دارد و  مورد توجه گردشگران است.

لاهیجان


تالاب بین المللی امیرکلایه با داشتن اکوسیستم منحصر بفرد دارای جاذبه های ویژه گردشگری است

تالاب بین المللی امیر کلایه به وسعت بیش از هزار و دویست هکتار در 40 کیلو متری شمال شهر لاهیجان و در کنار دریای خزر واقع شده و به دلیل نوع خاص اکوسیستم دارای جاذبه های تفریحی زیادی است.

 شمالی ‌ترین نقطه شهرستان لاهیجان به دریای خزر و سواحل امیر آباد منتهی می ‌شود که از جذابیت‌ های زیادی برخوردار است.

روستای بکر و زیبای " چی چی نی کوتی " از جلوه های گردشگری بیاد ماندنی این شهرستان است، معنی نام این روستای زیبا که چشم اندازهای زیبایی دارد " لانه گنجشک " است.  با گشت و گذار در جنگل های کوهپایه ای روستای چی چی نی کوتی معنای اصلی طبیعت بکر را درک خواهید کرد.

شهردار عروس شهرهای گیلان در این ارتباط گفت:  لاهیجان شهرستان نمونه گردشگری طبیعی و تاریخی ایران با جاذبه های فراوان تاریخی، مذهبی و گردشگری همه ساله میزبان میلیون ها مسافری است که برای بهره بردن از دیدنی ها از این شهر بازدید می کنند.

رضا کهالی افزود: شهرداری لاهیجان با تشکیل ستاد تسهیلات نوروزی از ابتدای اسفند ماه امسال خود را آماده حضور میلیونی مسافرانی کرده که این شهر نمونه گردشگری را برای مسافرت نوروزی انتخاب می کنند.

وی اظهارداشت: آماده سازی کمپ اقامت برای مسافران با تمامی امکانات شامل نماز خانه، آبخوری، سرویس بهداشتی و حمام، هماهنگی برای اقامت مسافران فرهنگی و غیر فرهنگی، رنگ آمیزی المان های شهری و خط کشی خیابان ها و جداول، نصب بنرها و پیام های نوروزی و آموزشی، تجهیز حاشیه مجموعه گردشگری استخر و بام سبز به سیستم صوتی برای پخش اذان، برنامه های رادیویی، موسیقی و برنامه های جذاب برای مسافران از اقدامات شهرداری برای استقبال گردشگران نوروزی است.

شهردار لاهیجان گفت: از دیگر اقدامات می توان به  بازسازی و آماده کردن نمازخانه های سطح شهر و پخش اذان در اوقات شرعی در مناطق گردشگری، کاشت گلهای فصلی، جلوگیری از انسداد معابر، انجام برنامه ریزی برای کشیک نوروزی در پایانه مسافربری، اهدای سوغات به مسافران، نظافت و جمع آوری زباله ها به صورت ساعتی در مناطق مختلف شهر، آمادگی نیروهای امداد و آتش نشانی را نام برد.

وی اظهارداشت: کشیک ویژه نیروهای خدماتی، تاسیسات و فضای سبز، گشت بازرسی سازمان حمل و نقل همگانی، پخش پیام ها و فیلم های مستند گردشگری از تلویزیون های شهری، چاپ و انتشار 25 هزار برگ راهنمای گردشگری، پاکسازی کلی معابر شهری، ساخت دکور زیبا و بزرگ سفره هفت سین، مرمت پیاده روها، روکش آسفالت معابر، نصب سطل های جدید جمع آوری زباله، بازدید مستمر از تمامی اماکن گردشگری، آماده باش تمامی واحدهای اجرایی شهرداری از اقدامات مهم شهرداری برای رفاه مسافران در نوروز سال 1392 است.

کهالی با بیان اینکه سال گذشته دو میلیون مسافر در ایام نوروز وارد لاهیجان شد، گفت: لاهیجان به دلیل جاذبه های فراوان گردشگری، مذهبی و تاریخی از جمله شهرهایی است که همواره مورد استقبال گسترده مسافران قرار می گیرد.

لاهیجان


روستای بکر و زیبای "چی چی نی کوتی" از جلوه های گردشگری بیاد ماندنی لاهیجان

وی ادامه داد: لاهیجان دارای جاذبه های فراوان تاریخی، مذهبی و طبیعی همچون استخر، بلوار شهید مطهری، دامنه های کوه، آبشار، بام سبز، تله کابین، مقبره شیخ زاهد گیلانی (استاد شیخ صفی الدین اردبیلی)، آرامگاه کاشف السلطنه بانی چای ایران، موزه تاریخ چای ایران، پل خشتی، آرامگاه چهارپادشاهان، مساجد تاریخی اکبریه و جامع، حمام گلشن و غیره  است که همه ساله میلیون ها گردشگر از این اماکن دیدن می کنند.

شهردار لاهیجان افزود: این شهرداری به جهت فراهم کردن زیرساخت های لازم برای رفاه مسافران و شهروندان در سال گذشته چند پروژه مهم را در این شهرساخت و به بهره برداری رساند که این پروژه ها در استان گیلان بی نظیر هستند که از جمله می توان به ساخت مجتمع خدماتی و رفاهی پایانه بزرگ مسافربری شهرداری، ساخت بلوار 35 متری عاقلیه و چهاربانده کردن بلوار امام خمینی(ره) برای کاهش ترافیک مرکز شهر، ساخت ایستگاه های جدید آتش نشانی، بازسازی فضای گردشگری حاشیه استخر و بام سبز، ساخت میادین جدید و نصب فرش موزاییک در پیاده روها و غیره اشاره کرد که باعث تغییر چهره شهر نسبت به سال های گذشته شده است.

به هر حال این خطه با ارزش ایران از چشم اندازهای بدیع طبیعی، تاریخی، کشاورزی و غیره برخوردار بوده و جلوه های شگفت انگیزی از طبیعت را به نمایش گذاشته است بنابراین باید از این فرصت های سرمایه گذاری برای توسعه همه جانبه گردشگری استان در قالب برنامه ریزی اصولی بهره گیری شود 

لاهیجان 

عکس فوق تله کابین لاهیجان 

 

لاهیجام 

 --------------------

تاریخ ارسال: شنبه 20 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 01:25 ق.ظ
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد