X
تبلیغات
رایتل

قزل الااکونیوز:مدیرکل شیلات استان گیلان گفت: در راستای بهره مندی چند منظوره از منابع کشاورزی، 50 تن قزل آلا در شالیزارهای تالش واقع در استان گیلان تولید و به بازار عرضه می شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران (econews.ir) به نقل از سازمان شیلات ایران، "حجت سعیدی" با بیان این مطلب افزود: این پروژه به مساحت 15 هزار و 400 متر مربع و با توزیع 131 هزار بچه ماهی قزل آلا به صورت نیمه ترویجی دراین شهرستان به مرحله اجرا درآمد. وی اظهارداشت: این پروژه در مزارع شالیزاری بعد از برداشت محصول به عنوان کشت دوم اجرا می شود که یکی از راههای مناسب برای تولید پروتئین مورد نیاز کشور است. این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به افزایش درخواست مواد غذایی به خصوص پروتئین حیوانی و محدودیت منابع تولید در اکثر نقاط جهان که کشور ایران و استان نیز از این قاعده مستثنی نیست، این موضوع در اولویت برنامه ها قرار دارد. سعیدی تصریح کرد: پرورش ماهی قزل آلا در شالیزار یکی از راههای استفاده بهینه و چند منظوره از منابع کشاورزی است که با کاهش دمای هوا از نیمه دوم مهرماه شروع و در یک دوره پنج تا شش ماهه با رسیدن به رشد استاندارد قابل عرضه به بازار مصرف است. وی خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه علاوه بر استفاده اقتصادی مطلوب و بهینه از اراضی شالیزاری در فصول غیر زراعی، باعث از بین بردن بیکاری پنهان، افزایش درآمد کشاورزان در نیمه دوم سال در بین خانوارهای روستایی و در نهایت منجر به غنی سازی اراضی شالیزاری می شود.

انتهای پیام//


 منبع: http://www.econews.ir/fa/news/157178

دوستان گل:اولا از مدیر کل محترم شیلات گیلان و کشاورزان پرورش دهنده در مزرعه برنج تشکر می کنیم . ولی وقتی در مزرعه برنج براحتی می توان 50 تن قزل الا ان هم نه به عنوان هدف بلکه اولویت دوم تولید نمود ایا نمی توانیم با کمی پشتکار و تفکر در راه تولید و پرورش قزل الا در مکانهایی که صدها برابر مناسبتر هستند موفق شویم؟بخدا راحت می توانیم. اینجانب مقاله تحقیقی کاملی را از طریق صحبت با کارشناسان امر پرورش قزل الا و نیز ماهیان دیگر خواهم نوشت که سر فصلهای ان بدرد دانشجویان عزیز نیز بخورد و در اختیار همه شما عزیزان قرار خواهم داد منتظر مطالب بعدی در اینده باشید وبه وبلاگ سر بزنید و از نظرات خود اینجانب را بهره مند سازید
تاریخ : یکشنبه 27 مرداد‌ماه سال 1392 | 09:42 ب.ظ | نویسنده : صادق | نظرات (0)


  • paper | بک لینک رپورتاژ | بک لینک دائمی
  • رپورتاژ سایت | خرید رپورتاژ آگهی ارزان قیمت